Anasayfa > Daikin > Daylux Panel Radyatör

 

Daylux Panel Radyatör Teknik Bilgiler
 
Daylux Panel Radyatör, tüketicilere, proje sahiplerine ve mimarlara; ihtiyaca uygun, kalite ve stil sahibi, özel ve geleneksel tasarımlı, 6000’den fazla farklı model ve ölçüye sahip panel radyatörlerini piyasada lider fiyatlarla sunuyor.
 
300-1000 Tip 22 – PKKP Standart,  Standart Tipler:  Klasik bağlantı sistemine uygun yandan bağlantılıdır. Sıcak su giriş ve çıkışı radyatörün yan yüzeyinden yapılmaktadır.

Daylux Panel Radyatörler Çinko Fosfat kaplama yerine Yeşil Teknolojili Zirconium kaplama teknolojisi kullanılarak doğa dostu bir şekilde üretilmektedir.

Kataforez korozyon için geliştirilmiş en uygun boya teknolojisidir. Elektro-kimyasal kaplama prosesi olan kataforezde tüm yüzeylerin eşit ve komple olarak kaplanması sağlanır. Peteğin garanti süresini de uzatan bu kalitede boyayı Türkiye’de sayılı firmalar en lüx peteklerine uygulamaktadır.
 
Daylux panel radyatörler, TS EN 442 Standardına  uygun olarak Avrupa’nın en modern tesislerinde, 12 yıl garantili olarak tüketicinin beğenisine sunulmaktadır.
 
Daylux panel radyatörler; ideal hatve aralığı ve uygun konvektör boyutu sayesinde, Tip 22 PKKP 600 serisi radyatörün 1 metretülü  1.803 kcal/h ısı vermektedir. (Bu değer 90/70°C tesisat suyu 20°C oda sıcaklığına göre verilmiştir)

Nikel, Çinko ve Mangan gibi ağır metallerin elimine edilmesi.

Oluşan atık çamur miktarının %95 oranına kadar azaltılması.
 
Atık su içerisindeki Fosfat miktarının azaltılması.
 
Proses aşama azaltılması ile su ve elektrik enerjisinin tasarrufunun sağlanması.
 
Kompakt ventilli panel, tüm radyatör modelleri için uygulanabilir. Ayrıca bir termostatik regülatör ilavesiyle her radyatöre ayrı termostatik kontrol sağayabilir. Valf / ventil grubu, radyatörün iç kısmına yerleştirilir. Estetik bir görünüm ve daha az yer kaplama özelliğine sahiptir.
 

Daylux Panel Radyatörlerin Genel Özellikleri

Hammadde ve Üretim
Daylux panel radyatörler uluslar arası EN 442 & BS EN ISO 9001 standartlarına uygun olarak Daylux Sakarya üretim tesislerinde kurulu, modern bantlar üzerinde üretilmektedir. EN 10130 standardında sürdürülen ve soğuk rulo saç ile başlayan üretim süreci yüzey işleme ve DIN 55900-1 standardında boyama aşamaları ile sona erer. Kullanılan saclar Erdemir Demir Çelik Fabrikasından temin edilir.

Üretimde kullanılan sac kalınlıkları aşağıdaki gibidir:

Panel üretimi:                     1.20 ± 0.09 mm
Konvektör üretimi:             0.45 ± 0.05 mm
Üst ve yan kapaklar:           0.75 ± 0.09 mm

Isı iletimini maksimize eden konvektörler
Konvektörler, 33.33 genişliğindeki su kanallarının üzerine kaynaklanır. Böylelikle ısı iletimi maksimize edilir.

%100 basınç testi
Her bir radyatör, kaynaktan sonra basınç testine tabi tutulur.

Yüzey İşleme
Tüm radyatörler boyamadan önce yüzey işleme sürecine tabi tutulur. Bu işlem üç aşamadan oluşur: 1. Gresden arındırme (55-65 °C); 2. Fosfatlama (55-65 °C, pH=4.8-5.5); 3. Üç aşamalı durulama (farklı iletkenlik seviyelerinde)

Boyama
Çevre dostu astar boyama su bazlı epoksi ester boya ile 160°C’de uygulanır. Ardından yüksek kaliteli kataforez boyama işlemine tabi tutulur. Beyaz radyatörlerde Avrupa standardı olan RAL 9016 180°C’de uygulanır. Boya işleminin uygulandığı üç adet İsviçre menşeili boyama kabini optimum enerji kullanımı ile hizmet verir.

Aksesuarlar
Tüm Daylux panel radyatörler prüjör ve kör tapa, vida ve dübelden oluşan aksesuar poşeti ve montaj esnekliği sağlayan “L” tipi duvar askısı ile birlikte teslim edilir. Alternatif aksesuar ve askı çeşitleri özel istek üzerine temin edilebilir.

Daylux Panel Radyatör Logosu
Orijinal bir ürün aldığınızdan emin olmak için, yan kapaklarda bulunan Daylux logosunu kontrol ediniz.

Ambalaj ve Etiketleme
Radyatör yan kapakları karton desteklerken plastik köşebentler darbelere karşı petekleri koruyacak şekilde paketlenir. Radyatörlerin tamamı streç film ile tozdan, nemden ve yağmurdan korunacak şekilde paketlenir. Ayrıca çarpmalara karşı tüm panel radyatörler balonlu naylon ile kaplıdır. Olası zedelenmelerden ve nemden korunmak adına ambalajın montaj aşamasına kadar sökülmemesi tavsiye edilir.

Paletleme
Daylux taşıma ve depolama esnasında maksimum koruma için ISPM 15 standardında özel yapım paletler kullanır. Ürünlerin paletlenmesinde iki farklı yöntem mevcuttur yatay  veya dikey istifleme*.

Garanti
Tüm Daylux panel radyatörler, üstün kalitesinin bir göstergesi olarak materyal ve işçilik hatalarına karşı 12 yıllık garanti ile sunulur.

Copyright 2020 - Aygün Mühendislik