Anasayfa > Daikin > Kombi > Daylux Premix

 

Tam yoğuşma ile yüksek verim %107,6
Gaz Adaptasyon Sistemi (SCOT System)
Frekans kontrollü enerji verimli sirkülasyon pompası
Elektronik ateşleme ile yüksek modülasyon oranı 1:5
Encoder ile ısıtma/sıcak su devresi kontrolü
Üstün emniyet sistemi ile cihaz koruması
Modern tasarımı ile estetik görünüm
Kullanımı kolay yüksek çözünürlüklü LCD ekran
Pirinç hidrolik grup
Çift eşanjör sistemi
Yüksek korozyona dayanımlı premix ana eşanjör
Paslanmaz çelik plakalı eşanjör
Montaj ve bakım kolaylığı
Yerden ısıtma sistemine uygunluk
LCD ekran ile otomatik arıza teşhis sistemi
92/42/EEC direktifine göre 4 yıldızlı yanma performansı
Doğalgaz veya LPG ile çalışabilme özelliği
Oda termostadı (opsiyonel)
Çift baca sistemine uygun

 

 

 

 

YOĞUŞMA TEKNOLOJİSİ


Premix Nedir? Modülasyonlu fan sayesinde yanma havası ile yakıt, yakıt brülöre gelmeden önce (hava/gaz karıştırıcısında) en mükemmel şekilde karışarak yüksek verimli yanmanın sağlandığı teknolojiye Premix Teknolojisi denir.

Yoğuşma Teknolojisi Nedir? 1m3 Doğal Gaz yanması sonucu oluşan baca gazı içerisinde 1,7 Kg su buharı gizli ısı olarak açığa çıkmaktadır. İçerisinde gizli ısı bulunan su buharı bacadan atılmak yerine kalorifer devresinde kullanılıp, üzerindeki ısıyı atmış olan dönüş suyunu özel olarak tasarlanmış eşanjör sayesinde ısıtmakta kullanılmaktadır. Baca gazının çiğ noktası altındaki sıcaklıklara soğurulması sonucu oluşan kondens bir sifon yardım ile dışarı tahliye edilmektedir. Yoğuşma teknolojisi sayesinde yakıttan en yüksek oranda verim sağlanmakta NOX, CO emisyon oranları azaltılmaktadır. Böylece hem tasarruf edilmekte hem de çevreye daha saygılı olmaktayız.

 

 

 

 

 

 

OTOMATİK GAZ ADAPTASYONU (SCOT)

 

 


» Güvenli yanma teknolojisi dediğimiz Scot, havayla gazın uygun oranda karışarak yanmasını sağlar ve bu esnada amaç lambdayı(hava fazlalık katsayısı) belirlemek ve istenen düzeyde tutmaktır. » Sistem, gaz ve hava oranını birbirinden bağımsız, alev kalitesine bağlı olarak (iyonizasyon akımı) kontrol eder. » Dış hava sıcaklığı ya da doğalgaz kalitesindeki değişiklikler nedeniyle hava-doğalgaz dengesinin değişmesi iyonizasyon akımıyla tespit edilir ve elektronik olarak düzeltilir. » İdeal oran yakalana kadar gaz karışıma kademeli olarak verilir. Böylece en verimli yanma en sessiz şekilde sağlanır. Bu fonksiyon aynı zamanda cihazın ömrünü uzatır ve çevreye yayılan zararlı gazların azalmasını sağlar.

 

 

 

 

MODÜLASYON ORANI > 1:5İhtiyaca göre brülör gücünün ayarlanması sayesinde, cihazın DUR/KALK çalışması engellenmektedir. Böylelikle ısıtma konforu artırılmış, sistem kayıpları minimize edilmiş ve aynı zamanda, ateşleme esnasında ilaveten oluşan zararlı madde emisyonları etkisizleştirilmiş olmaktadır. Modülasyon, elektronik kumanda tarafından otomatik olarak sağlanmaktadır.

 

Copyright 2020 - Aygün Mühendislik